Beratungsdienst

Danışmanlık Hizmetleri

Alman Alzheimer Akademi olarak bakım ve eğitim hizmetlerimizin yanı sıra danışmanlık hizmetleri de sunmaktayız. Demans veya Alzheimer, hasta yakınları için baş etmesi oldukça zor bir hastalık. Bu süreçte hastanın yaşam kalitesinin yükseltilmesinin yanı sıra bakım veren kişilerin de yaşam koşullarının iyileştirilmesi oldukça önem arz etmekte. 

Birçok aile bireyi ya da bakıcı ne yazık ki hastasına doğru bakım vermenin ve iletişimin yollarını bilememekte ve bu konuda yeterli desteği alamamaktadır. Yalnızca hastalık süreci ile ilgili değil, bakım veren kişilerin çoğu zaman psikolojik ve sosyal desteğe de ihtiyacı olabilmektedir. Birçok aile bireyi hastasının ya da kendinin sahip olduğu yasal veya sosyal hakları bilmemektedir. 

Bakım konusunda bilgilenmek, psikolojik destek almak, yasal ve sosyal haklardan haberdar olmak sizi büyük ölçüde rahatlatacaktır. Bu konularda size destek olmak için Alman Alzheimer Akademi olarak her zaman hizmete hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. 

Kurumumuzdan hastalık süreciyle ilgili, psikolojik, sosyal veya hukuki konularda danışmalık hizmeti alabilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.